top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תkoachlaoved

עיסוי שוודי עד הבית - העיסוי השוודי הקלאסי


אז מה זה עיסוי שוודי? האם מקורו באמת בשוודיה כמו שרובנו חושבים?

אם תשאלו שוודי מה זה עיסוי שוודי, הוא כנראה יביט אליכם עם סימן שאלה גדול מעל לראשו. העיסוי השוודי הוא בעצם העיסוי הקלאסי המוכר לנו, והוא מורכב מחמישה אלמנטי עיסוי מרכזיים - לישה, חיכוך, הקשה, ליטוף ורטט. כשאתם מדמיינים עיסוי, כנראה שלזה אתם מתכוונים. מדובר בעיסוי טיפולי אך גם מפנק. עיסוי שהפך להיות העיסוי הנפוץ ביותר בעולם, ולו יתרונות רפואיים מיוחדים אשר הופכים אותו לבחירה הטובה ביותר עבורכם.

לעיסוי השוודי יש מספר מטרות אשר עומדות אל מול המטפל בעת שהוא ניגש לעבודתו -

  • הקלה במתח השרירי על ידי שטיפת רעלים

  • שיפור זרימת הדם על ידי הגברת זרימת החמצן בדם

  • עיסוי שוודי עוזר לשמור על רצועות וגידים גמישים בגוף המטופל

  • הפחתת מתח רגשי ופיזי


למה לצפות כשמזמינים עיסוי שוודי עד הבית?

בישראספא, עיסוי שבדי נמשך על פי רוב בין 60 דקות ל – 90 דקות, לבחירת המטופל (עלות העיסוי נעה בין 250 ל-350 ש"ח בהתאם). לפני תחילת הטיפול, המטפל שלך ייתן לך זמן להסיר באופן פרטי את הבגדים שלך, להשאר עם חלק תחתון בלבד, ולהתמקם בשכיבה על שולחן הטיפולים. מיטת הטיפולים תהיה מכוסה במצעים רכים ונקיים שאנחנו נדאג להם, ועליה תמצאו כרית להניח עליה את ראשכם וכרית נוספת עבור רגליכם לנוחות נוספת. בקצה אחד של מיטת הטיפולים, בדרך כלל יהיה מעין פתח המיועד להנחת ראשכם עם הפנים כלפי מטה . הפתח הזה נועד לאפשר לכם לשכב בנוחות במהלך החלק הראשון של הטיפול שלרוב מתחיל בשכיבה על הבטן.

בנוסף, בדרך כלל תוכלו למצוא על מיטת הטיפולים שלכם גם סדינים או מגבות בהם תוכלו לכסות את עצמכם. המטפל שלכם יחשוף חלק קטן בלבד מגופכם בכל שלב של הטיפול השוודי, תלוי באזור הגוף בו העיסוי מתמקד באותו הזמן. אם אתם מודאגים ממשהו או חשים באי הנוחות כלשהי, בכל שלב של העיסוי השוודי – אל תהססו לומר זאת. תקשורת טובה ונינוחה מול המטפל או המטפלת שלכם יכולה לעשות את כל ההבדל בין טיפול מעיק ומלחיץ לבין חוויית טיפול נעימה, מועילה ומרגיעה. חם לכם? קר לכם? משהו בטיפול מכאיב או מציק לכם? או שאולי תרצו דווקא להתעכב על אזור מסויים בגוף? תרגישו חופשי לציין זאת בפני הצוות המטפלים שלנו.

המטפלים שלנו משתמשים בדרך כלל בשמנים שבאמצעותם הם מעסים את גוף המטופל, בסדרה של תנועות ליטוף / לישה / טפיחה או טכניקות ספציפיות שמותאמות לאזור הגוף בו מטפלים ולמטרת העיסוי. לדוגמה, זה יכול להיות טפיחות ארוכות ומחליקות על גבך כדי לעזור לך להירגע, או לישה או שפשוף של אזור הכתפיים כדי להרפות קשרים כלשהם ולהזרים דם אל הרקמות הרלוונטיות. הטיפול השוודי לוקח בחשבון את האזורים העדינים או הרכים של גופכם, כך שהוא אמור להיות נוח ומרגיע.

כחלק מהעיסוי שלנו, נדאג להשמיע מוסיקה שקטה בזמן העיסוי, כדי לסייע לכם להירגע. אם אתם מאלו שפחות מתחברים למוסיקת ספא, אל תהססו לומר זאת למטפל שלכם ולבקש שיכבו את המוסיקה, או כל דבר אחר שיכול להסיח את דעתכם. חשוב לנו שיהיה לכם נוח, ואנחנו נעשה כל שביכולתינו על מנת שבפעם הבאה שתזמינו מסאג עד הבית, אתם תעשו את זה דרך ישראספא.

38 צפיות0 תגובות